Najlepsze ośrodki plażowe w Polsce
Hotel blisko morza

Najlepsze ośrodki plażowe w Polsce


W końcu nadszedł czas, by pokazać tegorocznych zwycięzców naszego rankingu. Do ścisłej czołówki weszły w tym sezonie właściwie te same miejscowości co w ubiegłym roku, ale kolejność, zwłaszcza w drugiej i trzeciej dziesiątce, jest jednak trochę inna. Oto zatem nasz ranking:

Pozycja
Miejscowość
Plaża
Infrastruktura
Atrakcje
Estetyka
Ocena  ogólna
Pozycja 2016
1.Ustka47,0028,0017,005,0097,001.
2.Świnoujście48,0025,0018,004,0095,002.
3.Łeba46,0027,0018,003,5094,504.
4.Kołobrzeg46,0027,0017,004,0094,003.
5.Darłowo47,0025,0016,505,0093,505.
6.Gdańsk45,0027,5018,003,0093,506.
7.Jastarnia48,0025,0017,003,0093,007.
8.Sopot46,0026,0017,004,0093,008.
9.Gdynia44,0028,0016,004,0092,0010.
10.Jurata48,0023,0015,005,0091,0011.
11.Krynica Morska45,0025,0016,004,0090,009.
12.Hel46,0022,0017,004,0089,0016.
13.Międzyzdroje44,0025,0016,503,0088,5013.
14.Niechorze46,0023,0015,003,5087,5017.
15.Mielno44,0026,0013,003,5086,5012.
16.Dźwirzyno46,0023,0014,003,0086,0025.
17.Rewal44,0023,0015,004,0086,0014.
18.Ustronie Morskie45,0023,0014,003,5085,5030.
19.Mrzeżyno46,0023,0013,003,0085,0028.
20.Władysławowo45,0023,0014,003,0085,0015.
21.Stegna45,0023,0014,003,0085,0021.
22.Jarosławiec43,0023,0014,504,0084,5024.
23.Pobierowo43,0024,0013,004,0084,0027.
24.Sobieszewo45,0021,0014,003,0083,0019.
25.Dębki46,0019,5013,004,0082,5022.
26.Rowy45,0021,0013,003,5082,5023.
27.Dziwnów44,0023,0012,003,0082,0020.
28.Pogorzelica45,0021,0012,003,0081,0026.
29.Jastrzębia Góra41,0022,0014,003,0080,0018.
30.Dąbki43,0020,0013,003,0079,0029.

Podobnie jak w ubiegłym roku postanowiliśmy nie przyznawać miejsc ex aequo – jeżeli w ocenie końcowej miejscowości dostały taką samą liczbę punktów – wyższą pozycję zajmuje ta, która ma wyżej ocenioną plażę. Wygrywa kolejny rok z rzędu – Ustka, Świnoujście zajmuje drugą pozycję, mocno do góry idzie Łeba, która wyprzedza Kołobrzeg i wchodzi na podium. Krynica Morska spada z pierwszej dziesiątki. Bardzo duży awans uzyskuje Ustronie Morskie, a także Mrzeżyno i Dźwirzyno.

Dodaj komentarz

Close Menu